fbpx
Holistic Nutrition Clinic Borkowska +47 462-69-533 pon-pt: 10:00-18:00, sob: 8:00-18:00 logowanie/rejestracja kontakt@borkowskadietetyk.pl

Anemia, która ciągle nawraca?

Anemia nie wynika tylko z niedoboru żelaza i witamin z grupy B. Jest wiele innych czynników, które powodują, że pojawia się niedobór żelaza.

Warto pamiętać jednak, że czym innym jest niedobór żelaza, bo jesteśmy w okresie ciąży, intensywnych problemach zdrowotnych czy po operacjach, a czym innym jest przewlekła, nawracająca anemia, z której nie możemy wyjść.

Towarzyszą temu często takie objawy jak:

– bardzo obfite miesiączki,
– bardzo bolesne miesiączki,
– nieregularność bicia serca,
– problemy z łapaniem myśli,
– problemy z pamięcią,
– problemy z aktywnością fizyczną (coraz mniejsza wydajność np. organizm nie radzi sobie z tym, co kiedyś nie sprawiało mu problemu).

Bardzo często taką przyczyną jest nieprawidłowa praca układu pokarmowego. Wtedy nawet idealnie skomponowana dieta i zwiększenie suplementacji żelaza nie pomoże.

Może okazać się, że masz idealnie skomponowaną dietę, bierzesz suplementację, a i tak nie przyswajasz w pełni tego żelaza, ponieważ brakuje Ci odpowiednich warunków do tego, by żelazo było przyswajanie.

Istnieje wiele czynników, które będą wpływały na niedobór żelaza: przebyta niedawno choroba, ciąża, a także infekcje czy zakażenia pasożytnicze.

Bardzo często przyczyną niedoboru żelaza są problemy z pracą układu pokarmowego. W takiej sytuacji nawet idealnie dobrana dieta i suplementacja nic nie da. Dlaczego? Bo wciąż brakuje Ci odpowiednich warunków do tego, by żelazo było dobrze przyswajane.

Samo zwiększenie suplementacji żelaza w tej sytuacji także nie pomoże!

Co więcej, suplementacja żelaza często może powodować dodatkowe nieprzyjemne objawy. Jeśli anemia dotyka i Ciebie, to pewnie wiesz, że po suplementacji żelazem samopoczucie nie jest najlepsze, bo mogą pojawić się problemy z zaparciami, a także hemoroidy.

Tak naprawdę, by przyswajać żelazom, nie wystarczy sama suplementacja, ale także:

-odpowiednia flora jelitowa,
-odpowiednie pH żołądka,
-wydzielanie enzymy trawienne.

Zatem, co zrobić, by pozbyć się anemii? Zacząć od wsłuchania się w swoje ciało i sygnały, które nam regularnie wysyła. Więcej o tym, na co zwrócić uwagę w tym przypadku i jakie konkretne działania podjąć opowiem na szkoleniu „Darmowa Diagnostyka” już 31 maja o 20:00.

Co więcej, 31 maja o 20:00 przeprowadzę szkolenie online z darmowej diagnostyki. W tym szkoleniu będę omawiała najczęstsze dolegliwości, które pojawiają się w moim gabinecie, w tym ze:

A już w następnym odcinku Holistycznych Chatów opowiem Ci więcej o przyczynach zgagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Holistic Nutrition Clinic Borkowska sp. z o.o.

Bærumsveien 385
Gjettum 1346
Norge

Władysława Łokietka 14
87-140 Chełmża
woj. kujawsko-pomorskie

 +47 462-69-533

kontakt@borkowskadietetyk.pl

NIP: 8792716349

Godziny pracy

  • Poniedziałek10:00-18:00
  • Wtorek10:00-18:00
  • Środa10:00-18:00
  • Czwartek10:00-18:00
  • Piątek10:00-18:00
  • Sobota8:00-18:00